Книга од Матица, освежување од Кожувчанка – започна Саемот на книга

0

На штандот на клуб Матица можете да си купите книга и да добиете подарок од Кожувчанка. Вие бирате со што сакате да се освежите – Изворска, Кожувчанка, Синалко или Синета.

Денеска во ВИП арената „Борис Трајковски“ започна 30-тиот Саемот за книга кој претставува значајна културна манифестација која ги обединува издавачите од Република Македонија и од регионот.

Посетителите ќе можат да погледнат дела од домашни и странски автори, современи и класични литературни дела,стручна, научна и белетристичка литература, енциклопедии, дела од областа на културата и уметноста,книги за млади и деца, учебници и училишни прирачници и галантерија, канцелариски материјали, опрема за графичка индустрија, хартија и репроматеријали, современа опрема и прибор за училишта, факултети, просветни и истражувачки институти.

На штандот на клуб Матица можете да си купите книга и да добиете подарок од Кожувчанка. Вие бирате со што сакате да се освежите – Изворска, Кожувчанка, Синалко или Синета.

Купете книга од Матица и освежете со Кожувчанка.

Саемот за книга ќе трае до 9 мај, а Вие не ја пропуштајте можноста да се нурнете во богатството книги и да го купите вашето омилено книжевно дело.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.