Кејт Мос со колекција облека за сите жени

0

Еден од најпопуларните модели последниве две децении, Кејт Мос, се одлучи својот фантастичен стил да го сподели со сите жени на светот претставувајќи ја нејзината колекција на облека во соработка со францускиот бренд “Equipment”.

Колекцијата која веќе е во продажба се состои од блузи, кошули, фустани, панталони и други секојдневни алишта.

Парчињата пленат со едноставност, класика и на секоја жена ќе и дадат можност да има безвременски стил.

Погледнете дел од колекцијата.

Kate-Moss-Equipment (2) Kate-Moss-Equipment (3) Kate-Moss-Equipment (4) Kate-Moss-Equipment (5) Kate-Moss-Equipment (6) Kate-Moss-Equipment (7) Kate-Moss-Equipment (8)

Од брендот “Equipment” потенцираа дека синергијата со Кејт Мос е фантастична и дека токму таа ќе се најде во кампањата на брендот за есенската колекција.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот