Кире Лазаров – Моите три омилени македонски песни

0

Иако веќе неколку години живее во Шпанија, нашиот најдобар ракометар, Кире Лазаров, и понатаму ужива во добра македонска музика. Вели, омилени изведувачи му се Калиопи, Каролина Гочева и Влатко Стефановски. А на листата на негови омилени песни се најдоа овие три:

Каролина Гочева – „Две лири“

Гоце Арнаудов – „Налеј, налеј“

Влатко Стефановски – „Чукни во дрво“

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот