Кимоно и фармерки – Тренд кој ја бележи пролетната сезона

0

Кимоното е традиционален јапонски моден детал, а од неодамна добија сосема нова улога. Во комбинација со фармерки, кимоното стана омилен додаток кај трендсетерките.
Дамите денешно време кимоното го комбинираат со фармерки, обични маички, сандали или чизми. И тоа изгледа совршено модерно на нив.
Обично, кимоната се изработени од свила и се украсени со превези, или пак имаат реси на краевите. Одлични се за пролет, но и за во лето на плажа.
Предлагаме неколку комбинации со кимоно, кои се тренд оваа сезона.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.