Каролина во боите на Mango

0

Продолжува соработката на Mango Македонија и познатата пејачка Каролина Гочева. Ова есен подготвивме низа на нови фотографии и модни инспирации за сите жени од брендот Mango.

Глобалната кампања на Mango за новата есенска колекција има за цел да ги сплоти жените ширум светот и да потенцира на нивната вредност за споделување на заеднички моменти.

Брендот избра облека и модни додатоци за есен-зима 2019 во кои вреди да се инвестира, парчиња кои лесно се комбинираат меѓу себе, но и се вклопуваат во разни стилови.

Женскиот гардеробер нема да биде комплетен без класичен капут, едноставна кошула, квалитетен џемпер од кашмир, а една таква селекција на безвременски креации направи „Манго“.

Романтичниот, природен и женствен изглед на Каролина во целосниот Mango изглед е направен и фотографиран на различни локации во прекрасниот Ресенски сарај “Драги Тозија“.

Mango и Каролина ја имаат совршената модна комбинација!

Погледнете само мал дел од првиот сет на фотографии инспирација за ова есен:

Облека и додатоци: Mango
Модел: 
Karolina Goceva
Фотографија: 
Ani Dimi
Стилист: 
Almir Mili
Шминка: 
VD Make Up
Фризура: 
Dzesi Kostić

Капут: http://bit.ly/2oU4cY7
Палто: 
http://bit.ly/2MgHiCC
Панталони: 
http://bit.ly/2OnRlIm
Чанта: 
http://bit.ly/31FFysS
Чевли: 
http://bit.ly/31Lf09A
Очила: 
http://bit.ly/31HR07i
Обетки: 
http://bit.ly/2OcYNWW

При објавување материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот