Кармини и сјаеви за усни кои ќе ја одбележат 2018 година

0

Кармините за усни и сјаевите се едни од омилените makeup производи кои овозможуваат целосна трансформација на изгледот.

Од нежните природни тонови до богати загасени нијанси, карминот за усни е „must have“ прозвод во сечиј женски несер.

Нови трендови ги враќаат во мода нежните тонови и сјајната формула со природен изглед.

Како дел од наједноставниот и совршен изглед се негуваните усни, надополнети со неодолив спој на природен изглед во комбинација со нежна розева или прозрачна црвена боја – тренд кој го комплементира едноставниот изглед.

Неутралните тонови освен тоа што се нежни туку ни носат и едноставност и безгрижност во секојневниот „makeup“ изглед.

Оваа година во тренд се „nude“ кармините со корална свежина и кремаста текстура.

Estee Lauder Pure Color Envy Sculpting Lipstick

Црвениот кармин не заминува од мода!

Силната црвена нијанса или онаа со портокалов тон, ќе ја одбележи годината пред вас.

CLINIQUE Pop Lip Colour

Сјајот повторно во тренд!

Кога станува збор за сјаевите, во тренд се нежните бои во нивното најсјајно издание.

 

ESTEE LAUDER Pure Color Envy – Sculpting Gloss

Овие производи може да ги најдете во парфимериите Anabella ширум Македонија.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.