Како се поздравуваат луѓето во различни земји од светот(фотогалерија)

0

Секој народ има различен начин на поздравување. Некаде тоа е ракување, некаде допир со носот, со главата или само со поклонување еден кон друг.

Начинот на кој се поздравува еден човек, кажува многу за него бидејќи и тоа претставува дел од говорот на тело.

Погледнете како се поздравуваат луѓето во светот во зависност од земјата во која живеат.

ФИЛИПИНИ

ИНДИЈА

ЈАПОНИЈА

ТАЈЛАНД

ФРАНЦИЈА

НОВ ЗЕЛАНД

БОЦВАНА

МОНГОЛИЈА

САУДИСКА АРАБИЈА

МАЛЕЗИЈА

 

При објавување материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот