Како ли живеат луѓето во најтесните куќи во светот?

0

Овие куќи се можеби мали, ама нивните сопственици ги уредиле со вкус. Уште поважно, дури и кога ќе ги погледнете однадвор, добивате желба веднаш да влезете внатре и да останете додека не го разгледате секој, и најситен дел од неа. А всушност, сè тука е ситно и мало. Како кутивче. Или, како куќичката на Барби во која се заљубени сите девојчиња.

Ова се најтесните куќи во светот…

Сан Хуан, Порторико

gallery-1428531964-la-casa-estrecha

Амстердам, Холандија

singel166

Лондон, Англија

1428684011-sliver-house

Сан Антонио, САД

hollensburyhouse

Токио, Јапонија

luckydrops-ed01

Лондон, Англија

54c1311b76afc_-_hbx-narrow-house-de-lgn

Бостон, САД

boston-house

Тошима, Јапонија

gallery-1428679680-18mhouse

При објавување материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.