Како изгледала Анџелина Џоли на свои 15 години?

0

Анџелина Џоли со години важи за една од најубавите жени. Познатата актерка, режисерка и активистка го освојува вниманието на јавноста со нејзиниот став, продорниот поглед и полните усни.

Како изгледала Џоли на свои 15 години?

Фотографот Хери Ленгдон, еден од најпознатите фотографи во Холивуд бил фотографот пред чиј објектив позирала Анџелина пред цели 26 години. Следуваат првите професионални фотографии на познатата актерка на кои Ленгдон ја доловил целата нејзина природна убавина и шарм… Минимална шминка и тело без тетоважи, тоа е сликата за Џоли кога таа имала само 15 години…

angelina-jolie (1) angelina-jolie (2) angelina-jolie (3) angelina-jolie (4) angelina-jolie (5) angelina-jolie (6) angelina-jolie (7) angelina-jolie (8) angelina-jolie (9) angelina-jolie (10) angelina-jolie (11) angelina-jolie (12) angelina-jolie (13) angelina-jolie (14) angelina-jolie (15) angelina-jolie (16) angelina-jolie (17) angelina-jolie (18) angelina-jolie (19)

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот