Како да уредите летна кујна и трепезарија во двор

0

Уредете го дворот за уживање и готвење и поминувајте се повеќе време во вашето зелено царство- тоа го сакаат сите, но ја немаат таа привилегија да живеат во куќа со двор.

Ако живеете во куќа и имате двор, тогаш направете го овој чекор и уредите место каде не само што ќе уживате и лежите за време на топлите и пријатни денови, туку и ќе готвите за вашите сакани.
На пазарот се појавија комплет – летни кујни со сите елементи, што дополнително ја олеснува работата доколку се решите да сместите една и кај вас во дворот. Сите елемнети се отпорни на ветер и дожд, но треба да знаете дека летната кујна колку што нуди опции толку бара и инвестиции.
118
Секако, овој тренд може да го следите купувајќи ги елементите постепено. На пример машината за садови може да почека, но ако сте љубители на месо, скарата нека биде основен елемент на почетокот.
На ѕидот кој се наоѓа блиску до бавчата може да вградите полици кои на почекот би служеле како место каде ќе ги ставате тањирите, чашите и приборот за јадење.
Дворот може да ви послужи и како модерно, уредена дневна соба каде богатата трпеза ќе биде повод за собир на друштво и уживање во кулинарските специјалитети.
7678776_origЗа подот во доворот може да користите бетонски плочи на кои ќе дојде до израз гранитурата за седење како и елементите од трпезаријата.

Дополнително украсете го посторот со детали и со личен печат
За љубителите на романтичниот стил препорачуваме свеќници со нежни бои, пеничиња за столчињата кои дополнително ќе го разиграат и освежат изгледот, фенери за ноќна седенка или фаќел како и корпи за храна или колачина со кариран дезен. За трпезариската маса чаршафот е секогаш детал на кои треба да се обрне внимание, а изборот е огромен.
out5Трепезарија во двор за хедонисти
Трпезаријата во дворот може да ја уредите и во популарниот винтиџ стил.
Пронајдете украсни детали како стар свеќник кој се поставува на ѕидот, одберете дрвени елементи, а ѕидовите направете ги од кемена плоча покриени со цигли. Засадете ружи насекаде и почувствувајте го духот на Италија.

54fe38bdbe5bb-set-table-colorful-lamps-0611-xl CI-Danver_Outdoor-Kitchen_s4x3.jpg.rend.hgtvcom.1280.960 files (1) files (2) files (3) files green-outdoor-home-summer-kitchen-repurposed-materials HGOYD103_Pergola-Tikki-Bar-9078_s4x3.jpg.rend.hgtvcom.1280.960

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.

Остави коментар