КАКО ДА ПРЕПОЗНАЕТЕ НАПАД НА ПАНИКА И НАВРЕМЕНО ДА ГО СПРЕЧИТЕ!

0

Стоите во продавница и чекате ред на каса, кога одеднаш почнува силно биење на срцето, ве облева ладна пот, вртоглавица и матен, замаглен вид, необични промени и рој на застрашувачки мисли во главата. Ако некогаш сте се нашле во ваква ситуација, познато ви е за што се работи.

Денес скоро секој трети поединец секојдневно доживува некаков облик на паничен напад или анксиозност.

Анксиозноста е дефинирана како состојба на страв што предизвикува перцепција на вистинска или замислена опасност, настан или ситуација. Преголемата анксиозност доведува до напади на паника што најчесто се предизвикани од замор, поттиснати емоции или страв.

Но не се работи за класичен страв, туку нешто што не плаши или нè загрижува дека нешто страшно ќе се случи. Како на пример, да се договорите дека ќе тргнете на пат на петок 13ти… Најстрашниот петок во годината.

Си замислувате дека нешто непредвидено ќе искрсне. Затоа не патувате и не планирате ништо! Барем не овој петок зошто само така нема да ги пропуштите попустите за Scary Friday во сите продажни салони на Топ Шоп и на веб-страната www.topshop.com.mk

Најстрашното не е да не отпатувате, најстрашно е да го пропуштите најголемото намалување досега! Затоа, кликнете ТУКА и регистрирајте се за страшно добрите понуди!

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот