Како да носите бел капут во зимскиот период

0

Капутите се неизоставен дел од зимскиот изглед и гардероба, а вие дефинитивно освен класичен треба да имате и еден модерен во вашиот плакар.

За време на студените денови често одбивате да го соблечете капутот  што значи дека гардеробата пак што ја носите ипод и не е толку битна кога студот е во прашање.
Кога се работи за капути изборот е бескраен. Секако дека може да изберете класичен капут со темна нијанса, но дали некогаш сте посакале да облечете бел капут во текот на зимата?

Можеби белата боја и не е најдобра солуција кога времето е кашаво, а улиците нечисти, но модните блогерки овој тренд го проширија насекаде токму во овој период од годината, а белиот капут стана вистинска модна сензација.

zenski-magazin-moda-trend-24-nacina-da-nosite-beli-kaput-ove-zime-1 (4)
Белиот капут може да се комбинира за многу различни изгледи, не само за чиста елеганција.

Во зависност од пригодата може да долови ефект на вистинска префинетост, гламур и уникатност.

Кога го комбинирате со тренд парчиња или пак секојдневни парчиња како што се фармерките и џемперот или кошулата, ќе изгледате впечатливо и модерно, а ако пак сакате елегантен изглед, тогаш белата боја на капут е вистинскиот избор.

zenski-magazin-moda-trend-24-nacina-da-nosite-beli-kaput-ove-zime-1 (5)
Самата боја е асоцијација на, чистина, мир и префинетост, затоа со што и да одлучите да го комбинирате овој капут нема да останете незабележани.

Едноставноста на бојата допушта повеќе модни додатоци како што се шеширите, траките за на глава, чанти во повеќе нијанси и слично.

Погледнете ги нашите предлог -комбинации.

zenski-magazin-moda-trend-24-nacina-da-nosite-beli-kaput-ove-zime-1 (18)
zenski-magazin-moda-trend-24-nacina-da-nosite-beli-kaput-ove-zime-1 (17)
zenski-magazin-moda-trend-24-nacina-da-nosite-beli-kaput-ove-zime-1 (16)
zenski-magazin-moda-trend-24-nacina-da-nosite-beli-kaput-ove-zime-1 (15)
zenski-magazin-moda-trend-24-nacina-da-nosite-beli-kaput-ove-zime-1 (14)
zenski-magazin-moda-trend-24-nacina-da-nosite-beli-kaput-ove-zime-1 (13)
zenski-magazin-moda-trend-24-nacina-da-nosite-beli-kaput-ove-zime-1 (12)
zenski-magazin-moda-trend-24-nacina-da-nosite-beli-kaput-ove-zime-1 (11)
zenski-magazin-moda-trend-24-nacina-da-nosite-beli-kaput-ove-zime-1 (10)
zenski-magazin-moda-trend-24-nacina-da-nosite-beli-kaput-ove-zime-1 (9)

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.