Како да бидете врвни готвачи за само еден викенд?

0

Викенд пред вас и многу најавени гости кои треба да ги пречекате на ручек, а вие се уште не знаете што да зготвите? Единствената работа во која сте сигурни е дека јадењето мора да биде совршено, исто како да е подготвено во ресторан од врвни мајстори на кујната.

Во тој случај – без паника, ние имаме предлог да го решите и овој проблем.

Јавете се веднаш и нарачајте ги Stone Legend Сет Тави за пржење кои овој викенд се по намалена цена.

Со еден повик и едно пакување, добивате две практични димензии од овој кујнски сад за готвење . Што вклучува пакетот:

-сад за готвење со дијаметар 24 см и капацитет од 1.8л – идеален за појадок или помали оброци.

-сад за готвење со дијаметар 28 см и капацитет од 2.5л – одлична за пржење, динстање и подготвување на сосеви.

Најдобро од се е тоа што благодарение на начинот на подготовка на храната, вие ќе се сетите како готвеа вашите баби кога бевте малечки. Има подлога која што не лепи и иделана е за јајца и риба.

Внатрешната облога од квантаниум е збогатена со природни минерални честички од камен и титаниум и направена е од нетоксични материјали без РFOA.

 

Комбинацијата од обоениот емајл и челикот со низок процент на јаглерод резултира со неверојатно издржлив сад кој нема да избледе со текот на времето.

Покрај тоа што брзо се загрева и одлично ја распределува топлината, емајлот има и други позитивни карактеристики како на пример цврста и мазна површина која не се лепи, отпорна е на гребење и хемикалии, 100% се рециклира и не може да загори.

Со овие тави можете да бидете супер домаќини во секое време.

За крај, еве еден предлог за вкусно јадење од кое гостите сигурно ќе побараат репете.

Пилешко со печурки во сос од лук

Состојки

 • 500 гр. пилешки стек
 • 30 гр. путер
 • печурки Буковки
 • 1 лажица брашно
 • 1 шолја млеко
 • малку лук
 • маслиново масло
 • сол и бибер
 • За декорација:
 • малку нане
 • Гответе безгрижно со Stone Legend Сет тавите. Пријатен апетит!

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.