Кафе за добро утро

0

Ако сте љубител, тогаш со сигурност не можете да му одолеете на мирисот на свежото утринско кафе, прекрасниот вкус кој ги буди вашите сетила, чувството на топлата шолја во вашите раце и мислите кои пополлека се расплеткуваат додека вие ја пиете првата голтка од овој магичен напиток.

Покрај многуте бенефиции на кафето кои може да ги погледнете на ова видео,

овој пат ви ги претставуваме најпопуларните кафе барови во Европа, па доколку овие градови се ваша следна дестинација, ние ви ги предлагаме овие места каде ќе може максимално да уживате во овој напиток…

1. Во Барселона, Шпанија не пропуштајте го кафето во Satan’s Coffee Corner

2. Берлин, Германија – No fire, no glory

3. Фиренца, Италија Caffe Scudiere Firenze

4. Копенхаген, Данска – Copenhagen Coffee Lab

5. Лондон, Англија – Prufrock Coffee

Каде вие го пиете вашето кафе?

При објавување материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.