Када во дневна соба: Изуми кои ќе ги посакате веднаш

0

Дизајнерите се прекрасни луѓе со визија за иднината, но и со креативност за моментот кој носи нови потреби.

Своите капацитети ги користат дење и ноќе за да ги направат нашите животи поедноставни.

Во контекст на ова, во продолжение ви прикажуваме некои од најинвентивните изуми досега кои ќе ве остават без зборови.

Направа која ви кажува какво е времето следниот ден

1

Кен Кавамато е софтверски инженер чија амбиција да ги спои дигиталниот и реалниот свет. Тој дошол на идеја да создаде направа кој ќе го визуелизира утрешното време. Направата е наречена Tempescope.

Шолја огледало

2

Јапонски дизајнерски тим наречен D-Bros кои ги менуваат боите, ја рефлектираат бојата од долниот дел на неверојатен начин.

Седиште за дете за врат

3

Изум совршен за татковци наречен SaddleBaby.

Чевли со потпетици кои се вадат

4

Дизајнерката  Тања Хит дошла до совршено решение за жените, потпетици кои се отстрануваат. Сите имаме потреба од ова, нели?

Чешма која штеди вода

6

Изумот на дизајнерот Симин Кју, не само што ви заштедува вода, туку е уникатен дизајн кој прави неверојатни форми кои ќе ви го разубават амбиентот.

Када во средина на собата

7

Рускиот дизајнер Александар Зуковски дошол до овој изум со намера да создаде чувство на летање во воздухот кое ниту еден човек нема да го заборави. И сето тоа се случува во дневнаѕа соба. Кул!

Супер херои кои ќе ви ги држат книгите

8

Ова остава имресија дека омилениот супе рхерој ви ја држи библиотеката. Всушност, станува збор за магнет кој ги провлекува книгите благодарение на металот кој се става внатре.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.