Јахтата Attitude, сон на секој маж

0

Оваа прекрасна јахта е резултат на долгогодишната работа на оваа компанија во соработка со дизајнерот Карло Коломбо и со архитектонското студио А++.

155655-2ff53353e0bb2f99-650-0ae5781afe-1478497343

Дизајнот на јахтата бил инспириран од старите американски чамци, ама изгледот е футуристички и нуди неверојатен потенцијал. Главната идеја била да се создаде модерен и примамлив брод што во исто време ќе понуди и комфор и безбедност, а Коломбо навистина успеал да ја развие оваа идеја беспрекорно. Доволно е да го видите екстериерот на оваа јахта и да ви стане јасно.

155505-enhanced-buzz-12763-1344971133-6-550-e43d1366d7-1478497343

И внатрешноста на јахтата е луксузна, како да се наоѓате во некоја луксузна вила, на пример. Во неа можат комотно да уживаат до десет патници.

Кога ќе земете предвид дека поседува сè – комфор, луксуз и брзина (до 20 чворови), тогаш сфаќате дека навистина е сон на секој маж што обожава вакви работи.

155655-2ff53353e0bb2f99-650-0ae5781afe-1478497343-copy

При објавување материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.