Изложба на фотографии во Мала Станица

0

Вечер, во Мала Станица ќе биде отворена изложба на фотографии „Патот на Инките“. Оваа патувачка изложба се состои од 47 фотографии.

Организатор на изложбата е амбасадорот на Перу за Македонија со седиште во Букурешт, Хозе Антонио Ароспиде дел Бусто.

Изложбата во Мала станица ќе биде поставена до 30 јуни.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот