Избран најубавиот љубовен твит

0

На конкурсот „Напиши љубов во 140 карактери“ за корисниците на Твитер социјалната мрежа, во рамки на манифестацијата „Рацинови средби“ победи твитот на Горан Лазевски со текст: „Љубов мерена на кантарион.“

Целта на конкурсот „Напиши љубов во 140 карактери“ е ширењето љубов и промоција и афирмација на љубовната поезија на Рацин, а наградата на добитникот ќе му биде врачена на свеченото отворање на 53-тите „Рацинови средби“ на 9 јуни во Велес.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот