Ивана Наскова – Моите три омилени македонски песни

0

Радио и телевизиската водителка, Ивана Наскова, секоја недела „На шанк“ ги седнува најпопуларните македонски ликови и со пијалак што им го подготвува самата, разговара со нив за нивниот живот. Обожава македонска музика, а ова се нејзините три омилени песни.

Диџај Бабура – „Со маки сум се родила“

Кемал Монтено – „Кој да ти каже Ивана“

Гоце Николовски – „Мојата серенада“

При објавување материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.