Интересни гаџети кои ќе ги посакате во вашата кујна

0

Што е тајната на совршената кујна? Прекрасен дизајн, напредна опрема, мултифункционалност?

Ние мислиме дека секој детал е важен. Понекогаш наједноставните решенија можат да ја направат нашата кујна удобно место.

Погледнете неколку кујнски гаџети кои ќе ја направат вашата кујна вистинско функционално студио на готвач.

Неверојатна даска за сечење. Нема повеќе храна на вашиот под!

Држач за храна и чинии кој можете да го поставите над мијалникот и да го понесете со вас каде и да одите.

Подгответе го зеленчукот во кошницата за зеленчук. Една корисна алатка и помалку хаос во вашата кујна.

Практичен повеќенаменски отворач

Доколку сакате свежи зачини тогаш овој кујнски гаџет е идеално решение за вас

Ножици за сечење зеленчук – Брзо и едноставно

Изненадете го вашето семејство или пријатели со овие прекрасни чашки за варени јајца. Со нив, секоја од вашите јадења ќе биде мало ремек-дело!

 

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот