Инспиративни жени кои докажуваат дека убавината нема граници

0

Ќе ви кажат дека убавината е индивидуална работа, дека секој различно гледа на неа и различно ја доживува, оти секој човек е убав на свој начин, па тука следат бескрајните дискусии за тоа дали е поважна внатрешната или надворешната убавина и ред други работи кои ќе ги слушнете од луѓето. Ние во контекст на оваа тема, решивме да ви презентираме неколку жени кои се синоним за убавина и инспирација за многу луѓе.

Chantelle Brown-Young

820755-650-1455696348-0

Таа фототмодел од Канада и страда од пигментација на кожата откако има три години. Таа успеа овој недостаток да го претвори во предност и стана познат модел.

Viktoria Modesta

821055-650-1455696348-d6a647757e9646ac9cfe4a451ec7cd2d

Оваа латвијска пејачка и фотомодел има преживеано 15 операции на нејзината нога која и ја повредиле на самото породување.Но тоа не ја оштетило нејзината самодоверба-туку напротив, таа станала синоним за успех

Masha Tyelna

820955-650-1455696348-999

Девојката е од Украина, работи во модната индустрија и има необично големи очи кои во минатото биле сметани за нејзина слабост. Денес, светот мисли поинаку.

Carmen Dell’Orefice

820855-650-1455696348-5

Голем дел од вас ја знаат Кармен, таа има 84 години и е најстариот фотомодел на светот кој се уште работи на писти и за големи рекламни кампањи.

Jamie Brewer

820605-650-1455696348-777

Таа првиот модел со Даунов синдром, а благодарение на нејзината популарност доби улога во ТВ серијата “American Horror Story”.

Denise Bidot

820705-650-1455696348-7

Оваа 28 годишна Порториканка е најпопуларниот фотомодел кој има над 55 килограми. Таа е горда што е пример за тоа како треба да изгледа секојдневна жена.

Casey Legler

820655-650-1455696348-8

Кејси е првата жена од Франција која позирала за машки кампањи. Кратката машка фризура и 188 см висина ја донеле дирекно пред објективот на фотографите.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.