Инспиративни идеи за уредување на домот

0

Велат дека домот е одраз на вашата рефлексија.

Уредувањето на домашниот простор е исто толку важно како и одбирањето на фустан од вашиот плакар. Ако домот засега ви е само место каде што ги оставате работите, тогаш можеби е време да ви дадеме идеја плус за внатрешното уредување.
Сите знаеме на едноставн начин да го средиме домот, но уникатноста секогаш вреди повеќе.

Инспиративните идеи кои денеска ги подготвивме за вас, можат да бидат одличен план или проект за уредување на  домот. Убаво е кога домот е исто толку модерен како и вашиот начин на живот.

Погледнете…

Ваквото уредување на бања е вистинска класика во однос на оизборот на бои. Едноставен ентериер со модернистички изглед.

Black-and-White-Bath-Bricks-Studio
Досега сигурно не сте помислиле вашата спална соба да ја претворите во инспиративно катче налик на градина.
Bringing-the-Outdoors-In-Fimar-Mobili
Темно сината боја во комбинација со белата ќе ве асоцираат на море. Модерна комбинација што може да ја направите и со дополнителни предмети или прекривки за мебелот.
Coastal-Touches-Houzz

Формалната маса е повторно модерна за домот. Па зошто да не ја вратиме удобноста во домот? Comfortable-Dining-Harpers-Bazaar
Направете кујна со етно елементи и дрвени детали. Користете топли нијанси на бои. Тоа асоцира на топол дом.
Country-Feel-Marchi-Group

Ако сте љубители на мешање на стилови тогаш сигурно ќе ви се допадне оваа идеја.   Industrial-Chic-Bricks-Studio

Не се плашете да комбинирате повеќе од една текстура за уредување на вашата спална соба.Mixed-Media-Impressive-Interior-Design
Црно-белиот ентериер е секогаш вистинска убавина за око.
Modern-Meets-Classic-Eve-Wilson
Natural-Light-Wright-Interior-Group
Pared-Back-Vogue
Soft-Sophistication-Vogue-Living (1)
Statement-Bathroom-Sothebys

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.