Храна во црна боја

0

Трендот на фотографирање храна започна со појавата на социјалната мрежа Инстаграм, па, така изгледот, аранжирањето и декорациите на храната станаа многу важни.

Со огромна доза на готика, храната во црна боја сеуште влаадее на социјалните мрежи. Доколку се запрашавте дали таа храна е добра за вашиот организам, не грижете се, ем е хранлива, ем е здрава.

Со помош на прехранбени бои и мастила се стигнува до црната боја на храната. Па така, се добиваат црни кроасани, тестенини, хамбургери, ориз, сладолед, колачи…

crna-hrana (1) crna-hrana (2) crna-hrana (6) crna-hrana (4) crna-hrana (5)

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот