Halloween – Совршен изговор за да создадете мејк ап ремек дело на своето лице

0

Се ближи Ноќта на вештерките, позната како Halloween.

Доколку сте љубител на маскирањето, а ви здодеа да бидете исти како останатите, ви предлагаме да ја искористите моќта и магијата на шминката и да се издвоите од светот.

Експериментирајте, излезете од ”сигурната зона” и секојдневните мејк ап трендови со помош на четкичка и неколку производи од брендовите Estee Lauder, Bobbi Brown, Clinique, Shiseido, Max Factor, Deborah, Bourjois или останатите кои можете да ги најдете во парфимериите Anabella и создадете уникатна маска на своето лице.

Во прилог ви нудиме неколку мејк ап идеи за маска:

 

Halloween
 Совршен изговор да го претворите вашето лице во невообичаено ремек дело. 

При објавување материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.