Гвен Стефани со спот за песната “Misery”

0

Пејачката Гвен Стефани го објави спотот за темата “Misery”, третиот сингл од албумот “This Is What the Truth Feels Like” кој излезе во март годинава и на само една недела од објавувањето се најде на првото место на Билборд листата. Песната е посветена на дечкото на Гвен, кантри пејачот Блејк Шелтон. Во спотот освен во одлична музика и глума, може да уживате и во прекрасни фустани и стилски комбинации.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот