Губите предмети по дома, еве идеја како да ги пронајдете

0

На многумина од вас, веројатно им се случува ситните предмети како шноли, полначи, очила за сонце да ги загубат токму во сопствениот дом. И како по некое непишано правило, нив ги нема кога најмногу ни требаат.

Затоа, секогаш е добро да знаете по некој трик плус кој ќе ви заштеди време и нерви. Еве како да се справите со ситните предмети кои ви „бегаат“ низ домот.

Слушалките секогаш чувајте ги во футрола. Може да си ја направите и сами од некој стар несесер кој веќе не го употребувате.

2827705-DSC_2918-650-1467197764

Од две кујнски ракавици за фаќање, направете си држач за очила за сонце. Така, омилениот пар секогаш ќе ви биде при рака.

2827755-diy-sunglasses-case-650-1467197764

Со помош на траки направете џеб за вашиот кармин или лабело кое ќе може да го носите на приврзокот за клулеви.

2827805-DIY-Fabric-Chapstick-Holder-5-650-1467197764

Доколку кабелот на вашиот полнач е краток направете си држач со нитна.

2827855-DIY-Phone-Charger-Holder-650-1467197764

Ваквите шноли сите ги губиме низ дома. Но, има решение. Чувајте ги во малечки кутии од бонбони и секогаш ќе си бидат на своето место.

2827905-page-650-1467197764

Одлична идеја за тоа како да ги организирате конците.

2828055-floss3-650-1467197764

Несерот за чување на четки за шминкање може да ви се најде и за средување на сите кабли во домот.

2828105-2014-11-184-650-1467197764

Сличен модел на држач ви е птребен и во дневната, за сите далечински управувачи.
2828355-remoteorganizer-650-1467197764

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.

Остави коментар