Годините не им можат ништо на овие жени

0

Да здогледате убава девојка која има дваесет или триесет години не е нешто чудно или невообичаено. Но, кога ќе здогледате жена која има веќе 60 или 70 години, успешна кариера, се реализирала како сопруга, мајка, па дури и како баба, тогаш аплаузот за таквите жени е добредојден.

Во светот на познатите и славните, постојат жени, кои се чини дека не стареат или стареат со ептен забавено темпо. Нивните шеесет за некоја друга жена се четриесет. Ќе речете дека тие се богати и си дозволуваат скапи третмани, но всушност станува збор дека за да ја зачуваме младоста или дел од неа, најважно е да не ни старее духот.

Еве ги жените кои и во поодминати години изгледаат одлично и освен телото и лицето, го негуваат и духот со насмевки и позитивна енергија.

Џејн Фонда, 78 години

86-6 (4)

Орнела Мути, 61 година

86-6 (2)

Присила Присли, 70 години

86-6 (3)

Сузан Сарандон, 69 години

86-6 (5)

Софија Лорен, 81 година

86-6 (6)

Крис Џенер, 60 години

86-6 (7)

Голди Хоун, 71 година

86-6 (1)

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот