Главните ликови од омилените серии – вака изгледаат денес

0

Додека растевме гледавме многу серии на телевизиите кај нас. Во тој момент, главните херои изгледаа младо, привлечно и убаво. Дел од нив ни беа омилени, а дел ги гледавме оти немавме што друго да проследиме. Ги чекавме посветено деновите кога се емитуваа, епизода за епизода, а ако пропуштевме нешто, тогаш викенд репризата не ни ‘бегаше’. Такви беа сериите “Херкулес”, Зина – жената воин, Беверли Хилс 90210, Вештерки, Бафи,а во ерата на напливот на латино продукцијата кај нас, тоа беше “Дивиот ангел” со Наталиа Ореиро, чија музика после серијата исто така се слушаше. Токму на главните ликови од овие серии сакаме да ве потсетиме во периодот од 2000 година па натаму:

Досеја Икс, во улога на Fox Mulder го гледавме David Duchovny.Денеска има 55 години

duhovni

Dana Scully од истата серија ја играше Gillian Anderson (47)

anderson

Во тв серијата “Вештерки”Prue Halliwell, ја играше Shannen Doherty (44)

doerti

Piper Halliwell, ја толкуваше Holly Marie Combs (41)

combs

Phoebe Halliwell, ја играше Alyssa Milano (42)

milano

Последната сестра Paige Matthews, беше одглумена од Rose McGowan (42)

rouz

Во “Дивиот ангел” Milagros, ја одглуми Natalia Oreiro (38)

oreiro

Ivo, беше нејзиниот партнер кој го играше Facundo Arana (43)

arana

“Зина – Жената воин” ја глумеше Lucy Lawless (47)

zina

Нејзината пријателка,Gabrielle, ја глумеше O’Connor (44)

o'conor

Најпознатиот Херкулес, Kevin Sorbo (57)

sorbo

Јолес беше неговиот пријател во серијата кој го толкуваше Michael Hurst (58)

hrst

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот

#