Гласот на виолината кој ќе ви го растрепери срцето (видео)

0

Музиката често знае да биде емотивен потсетник на она што ни се случувало во минатото…

Секој од нас понекогаш во живот се навраќа назад на спомените од минатото слушајќи музика.

Треперење на срцето, солзи во очите се само некои од емоциите кои може да ги предизвика моќта на музиката.

Има многу мелодии кои сме ги посветиле на саканата личност или на некоја неостварена љубов во моменти кога емоциите не обземале, но сето тоа останало скриено длабоко во нас.

Но, често овие емоции излегуваат на површина дури и на 1 минута.
Преработката на песна од една јапонска анимирана серија „Fary tail“ во изведа на Тејлор Дејвис, ги маѓепса слушателите ширум светот, а кога ќе го погледнете видеото и кога ќе ја слушнете мелодијата ќе сфатите и зошто.

Додека ја слушате оваа девојка како свири на виолина душата и срцето ќе ви се исполнат.

Уживајте во преубавата изведба на Тејлор Дејвис.


При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.