George Clooney советува како да стареете достоинствено

0

Во интервју за BBC Radio, шармантниот Clooney даде неколку мудри совети како мажите да стареат грациозно, односно во негов стил.

 

„За мене, пластичната хирургија или фарбањето на косата никогаш не биле ниту решение ниту опција. Искрено, мислам дека немаат никаков смисол. Сум видел честопати – особено кај мажите – и мислам дека само ќе ве направи да изгледате постаро.“

 

„Силно верувам во идејата дека НЕ МОЖЕ да изгледате помладо. Мора да се потрудите да го извадите најдоброто од годините кои ги имате.“

 

„Мислам дека најдобро за сите нас би било да се соочиме со фактот дека старееме и да не се бориме против тоа.“

„Имате само две опции – Да остарете или да умрете.“

При објавување материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.