Фризурите кои се хит на Инстаграм

0

Летото е секогаш совршена сезона за експерименти со косата, и со бојата и со формата. Што и да имате во план: одмор покрај морски брег, патување во метропола, венчавка, веридба, за вас подготвивме неколку предлози кои ќе ве инспирираат да направите промена.

Охрабрете се и променете го вашиот изглед. Оваа сезона на распологање имате многу трендови, ваше е само да го одберете оној кој најмногу ви се допаѓа.

Ги одбравме најжешките Инстаграм трендови кога косата е во прашање.

Во тренд се платинести нијанси на коса, светло сива со виолетови или розови прамени, темно сива со зелени или сини прамени, бакарна и темно црвена. Што се однесува до формите, актуелни се долгите брановидни коси или бушава боб – фризура. Фризурите се лесни, разиграни, непрецизни, лелеави, разбушавени, со плетенки, благо тапирани, ниски пунџи… Инспирирајте се и направете промена, добро ќе ви дојде!

files (1) files (3) files (4) files (5) files (6) files (7) files (8) files (9) files (10) files (11) files (12) files (13) files (14) files (15) files

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.

Остави коментар