Фотографии кои немаше да постојат ако не беше измислено селфито

0

Селфи манијата веќе неколку години наназад е активна и ги обзеде луѓето. На големо се критикува, но да бидеме реални сите го практикуваме овој момент кога и да добиеме можност.

Ако не постоеја селфи фотографиите во тој случај немаше да имаме моменти за паметење.

На прво место е незаборавната фотографија на Елен Деџенерис од оскаровската ноќ со голем дел од филмските ѕвезди. Таа се смета за епска фотографија чиј рејтинг се уште не може да се надмине.

На второ место е селфито на мајмунот. Направено е со фотоапаратот на фотографот Дејвид Слејтер.

13819538_10210580593418897_521886631_n__1468935334_46.217.69.138

Претседателско селфи

tumblr_inline_oa7zgrG2si1uozwca_1280__1468935803_46.217.69.138

Научникот Бил Неј, Претседателот на САД, Барак Обама и астрофизичарот Нил де Грос Тајсон во селфи момент кој сите го паметат.

Селфи на селфи

13734750_10210580593258893_1839465632_n

Фотографија која ја постираше Џејмс Франко на својот Инстаграм профил, после која фановите го молеа да ја купат блузата што ја носи.

Најопасното селфи на светот

13705337_10210580593458898_1597026618_n__1468935359_46.217.69.138

Рускиот фотограф во обид да ја направи најсовршената фотографија.

Породилно селфи

13819402_10210580593298894_1468506162_n__1468935383_46.217.69.138

Уште една фотографија која го обиколи светот и ги подели мислењата. Дали сопругот смеел или не смеел да ја постира оваа фотографија. Што мислите вие, смеел?

Тејлор Свифт и нејзината мачка

13819834_10210580593378896_1925620848_n__1468935408_46.217.69.138

Фотографијата која носеше наслов “Меридит е алергична на смеење”

Вселенско селфи

13814500_10210580593538900_246594617_n

Јапонскиот астронаут Акихико Хошиде и епското селфи во вселената

Првото селфи на Папата

13694251_10210580593498899_99996825_o__1468935442_46.217.69.138

Уште еден незаборавен момент кој немаше да се случи ако не постоеја селфи фотографиите. Папата со неговите верници.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.