Фотографии кои ќе ви го покажат животот на балерините зад сцената

0

Иако на прв поглед животот на балерините се чини дека е составен само од гламур и елеганција, надвор од сцената е различно.

Дариан Волкова е професионална балерина и фотограф која го забележува секој миг од вежбањето на овој грациозен танц.

Нејзините слики го прикажуваат балетот од една различна перспектива. На своите чести патувања таа редовно го носи и фотоапаратот, и притоа прави слики од кои ќе ви застане здивот. Можете и сами да се уверите во тоа.

балет 2

балет 3

балет 4

балет 5

балет 6

балет 7

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.