Фотографии кои ги раскажуваат нашите омилени приказни

0

Познавате дете кое не обожава сликовници и кои со часови сака да ги прелистува, воодушевувајќи се на илустрациите? Но, што ако тие илустрации оживеат и станат фотографии?

Ана Павлета, која тринаесет години професионално се занимава со фотографија прави неверојатни фотосесии кои ги раскажуваат најубавите бајки на светот…

Таа ја прави цела сценографија, ги одбира костимите и светлата, а најчесто во улога на модел се јавува нејзината ќерка. Погледнете колку бајките може да бидат реални…

Рапанзел

84-6 (13) 84-6 (12) 84-6 (11) 84-6 (10)

Снежана

84-6 (9) 84-6 (16) 84-6 (15)

Црвенкапа

84-6 (8) 84-6 (4) 84-6 (3) 84-6 (2)

Заспаната убавица

84-6 (7) 84-6 (6) 84-6 (5)

Алиса во земјата на чудата

84-6 (1) 84-6

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот