Филмски викенд

0

Протестирајте му на дождливото, студено време и стуткајте се под топло ќебе со голема чинија пуканки пред себе во друштво на добар филм.

Хотел Влахо ви ги предложува овие три комедии кои ќе ве насмеат до солзи:

Why Him
За време на празниците, љубeзниот но премногу заштитнички настроен татко Нед го доживува својот најголем кошмар – го запознава момчето на неговата ќерка – Лерд кој е мултимилионер. Нед не го одобрува неговиот слободен став и нефилтрираниот речник. Нивото на паника ескалира уште повеќе кога дознава дека Лерд планира да ја побара раката на Стефани.

 

Whiskey Tango Foxtrot
Во 2002 година, продуцентот на кабелски вести Ким Баркер одлучува да излезе од својата рутина со преземање смела нова задача во Кабул, Авганистан. Надвор од нејзиниот удобен американски животен стил, Баркер се наоѓа во средината на вон-контролната воена зона. За среќа, таа се сретнува со Тања Вандерпоел, пријателка новинар.

 

Fist Fight
На последниот ден пред летниот одмор, наставникот од средното училиште – Енди Кембел се обидува да ги среди меѓусебните односи на учениците, дисфункционална администрација и намалување на буџетот што ја загрозува неговата работа.
Ситуацијата се движи од лошо кон полошо кога неговиот колега Рон Стрикленд, ќе го предизвика на борба по часовите.

 

 

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот