Есенска венчавка – модни совети за гостинките

0

Можеби во пролетниот и летниот период од годината е најлесно да се одбере соодветна облека за на венчавка, но, кога е во прашање есента тогаш навистина не знаеме што да одбереме.

Освен што временските улови може да се погодат катастрофа а вие сте се подготвувале цел месец за вашиот изглед, може и во последен момент да треба да го промените Вашиот фустан.
Есента е период кога ја менуваме нашата гардероба во плакарите и носиме потемни бои. Истото ова применете го и ако сте гостин на венчавка. Без разлика дали треба да сте кај младоженците од утрото или пак вечерта, бојата нека Ви биде прво нешто по кое ќе се водите пред да ја го одберете Вашиот фустан за на венчавка.
Темните нијанси секогаш изгледаат убаво на женската фигура, а се полн погодок за непредвидливото есенско време.
Не се ограничувајте на еднобојност, дождот не е причина за вашата одбрана гардероба да изгледа монотоно. Модните додатоци како обетки, огрлица и прстени се дел од изгледот кога станува збор за свадба и никогаш не се вишок, секако, сето тоа да е внимателно скоцкано.
Ако пак сте љубител на едноставниот изглед и верувате дека црната боја е за секоја пригода тогаш слободно одберете впечатливи чевли и чанта.

Ви подготвивме одличен водич за есенските венчавки кои следат.

7.
009ded39a55371989c12f1477de19f75
19b29583bb3d675b6e83ce1a5a3d7763
40-1
2294954-p-4x
a8750808f4ecc2971c05c4fcae2ef912Dames-ASOS-Midi-Dress-with-70s-Blouson-Sleeves-and-Wrap-FrontDames-kokerjurken-ASOS-Wrap-Wiggle-Dress-in-Grid-Check-Print
eba48285-180f-47d4-89f9-603460d0a421
fae57e2d908b9279def94a0eb5b126ef
guest-fall-wedding-dresses
image1xl
image1xxl
image1xxl-3
image3xxl
image4xxl
summer-fall-lace-wedding-guest-dress-mother-of-988-wallpaper
top-10-bridesmaid-dress-trends-for-fall-wedding-2015-2016-22
what-to-wear-to-a-fall-wedding-women
Women-ASOS-Midi-Dress-With-Cable-Cut-Out-Detail
wpid-Womens-fashion-dress-Laura-Draped-Midi-Dress-0 (2)

Остави коментар