Есенска свадба од соништата

0

Есента е време за убави нешта.

Во есен се случуваат многу настани како културни така и уметнички, а најубавите се оние кога ја славиме среќата на нашите најблиски кои со огромна радост го прославуваат најзначајниот ден од нивниот живот.

Ден кој одбележува нов, заеднички почеток на двајца млади, ден во кој љубовта магично го исполнува просторот и душите на сите присутни.

Станува збор за денот кога младите ја слават нивната вечна љубов и го кажуваат „судбоносното да“.

Доколку сакате овој посебен ден да изгледа беспрекорно ви го препорачуваме ресторанот Elektra Garden во Брвеница, Тетово кој располага со посебен комплекс за одржување на свадбените прослави и нуди нивна сопствена декорација како и одлична услуга, но и љубезен персонал кој одлично си ја познава работата. А кога станува збор за храната, веруваме дека нивните врвни кулинарски специјалитети ќе го задоволат вашиот вкус.

Вашата резервација можете да ја направите на телефонскиот број 044 337 352 или преку Фејсбук фан страната на Elektra Garden.

*Фотографиите се преземени од Studio Fantazija – професионално осветлување.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот