ЕП 2016: Франција и Португалија ќе играат во финалето

0

Фудбалската репрезентација на Франција се пласира во финалето на петнаесеттото Европското првенство откако синоќа, во полуфиналниот меч во Марсеј ја победи селекцијата на Германија со 2 наспрема 0.

Двата гола за Франција ги даде фудбалерот на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман во 47-мата и 72-рата минута. Франција во финалето в недела ќе игра против Португалија, по што ќе дознаеме која од овие две репрезентации ќе биде европски првак во фудбал.Со оглед на тоа дека Французите ќе играат на домашен терен, со сигурност не очекува интересна и возбудлива завршница на првенството.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.

Остави коментар