Енио Мориконе најавува албум со неговите најголеми хитови

0

Славниот италијански композитор Енио Мориконе, најпознат по неговата филмска музика, потпиша договор со издавачката куќа „Decca Records“ со којашто на 7-ми октомври ќе го издаде новиот албум под едноставен наслов „Morricone 60“ со кој ќе ги одбележи 60-те години од својата кариера.

Албумот ќе го види светлото на денот пред 88-от роденден на Енио Мориконе, а станува збор за компилација од најголемите хитови.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот