Едноставно до дом од „милион долари“

0

Знаете ли дека е многу едноставно вашиот дом да го претворите во стан/куќа од милион долари? Со овие идеи, кои не чинат многу, ќе добиете сосема поинаков изглед на вашето интимно катче.

Три е магичен број – затоа купете слика составена од три парчиња и закачете ја на ѕидот што го гледате веднаш штом ќе влезете во просторијата.

54c137e959326_-_1-ghk-cheap-ways-make-home-look-like-million-bucks-xln-s2

Создадете илузија – на пример, со килими… Поставете голем килим на подот или спојте два. Ако ја покријат целата соба, ќе имате чувство дека е многу поголема од она што е навистина.

54c137e224e81_-_3-ghk-cheap-ways-make-home-look-like-million-bucks-s2

Помалку е повеќе – одлучете се за минималистички изглед, и наместо да го претпрупувате станот со непотребни предмети што ќе фаќаат прашина, ставете го само она што е неопходно за да го украсите, а да не изгледа празен.

54c137e311a0d_-_4-ghk-cheap-ways-make-home-look-like-million-bucks-s2

Бидете храбри – па ставете барем еден голем, огромен централен предмет што ќе го привлекува вниманието на секој што ќе дојде во вашиот дом.

54c137e144ee2_-_2-ghk-cheap-ways-make-home-look-like-million-bucks-s2

Малку драма – а можете да ја создадете со малку крзно, на пример. Доволна ви е една прекривка, и просторијата ќе добие сосема поинаков изглед.

54c137e50a407_-_6-ghk-cheap-ways-make-home-look-like-million-bucks-s2

Природно богатство – ако вашиот дом нема доволно природна светлина, создадете ја самите со огледала кои ќе му дадат визуелен изглед на пространост.

54c137e40e67c_-_5-ghk-cheap-ways-make-home-look-like-million-bucks-s2

Елемент на изненадување – бидејќи не сакате да живеете на здодевно место, во морето од едноставни бои, ставете барем еден предмет во дречлива или контрастна боја.

54c137e5cb3ec_-_7-ghk-cheap-ways-make-home-look-like-million-bucks-s2

Соба со поглед – ако имате убав поглед во домот, тргнете ги завесите и отворете ги прозорците, па уживајте во погледот и вие и вашите гости.

54c137e6d5138_-_8-ghk-cheap-ways-make-home-look-like-million-bucks-s2

Еклектичен микс – уредете го станот во природни бои, а потоа додајте уметнички парчиња и детали што ќе го направат впечатлив и поинаков.

54c137e7deb48_-_9-ghk-cheap-ways-make-home-look-like-million-bucks-s2

При објавување материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.

Остави коментар