Едноставни фризури кои се тренди

0

Доколку секој ден ја носите вашата коса на ист начин, време е за мали промени. Пробајте да експериментирате со изгледот на вашата коса, соберете ја на интересен начин, извиткајте ja, додадете шноли… Изборот е бесконечен. Кога во прашање е косата, еве ги лежерните секојдневни фризури кои се актуелни за оваа сезона.

Ситна плетенка низ косата е одличен начин да изгледате нежно…

frizuri-za-ova-leto

Светките и украсите ќе бидат ин и оваа сезона, само бидете храбри!

frizuri-za-ova-leto (1)

Панделките ќе направат да се чувствувате како вистинска принцеза. Носете ги наместо стегачи.frizuri-za-ova-leto (2)

Плетенка само на едната страна за впечатлив изглед…

frizuri-za-ova-leto (3)

Ако веќе ја собирате косата со стегачи, тогаш тие нека бидат невообичаени.frizuri-za-ova-leto (4)

Лабаво потфатена коса со по некој украс секогаш е добра опција.

frizuri-za-ova-leto (5)

Немирната коса скротете ја со многу шноли и ќе бидете тренди.

frizuri-za-ova-leto (6)

Коњското опавче нека биде разиграно.

frizuri-za-ova-leto (7)

Направете фризура за два дена, едниот ден носете две плетенки од страните, следниот испуштете ги и носете ја косата вака…frizuri-za-ova-leto (8)

Пунџите нека бидат што полежерни…frizuri-za-ova-leto (9)

Уште еден едноставен начин како да ја носите косата. frizuri-za-ova-leto (11)

Мала пунџичка додека остатокот од косата е испуштен е толку шик.frizuri-za-ova-leto (12)

Плетенките се тренди, ваше е да одлучите дали ќе носите една или повеќе… frizuri-za-ova-leto (14)

Или ќе ги носите во комбинација со лабава пунџа.

frizuri-za-ova-leto (15)

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот