Една година Anabella Мериот!

0

Минатата година, на 7 јули се отвори најлуксузната парфимерија во Македонија, Anabella Мериот.

Локацијата е добро позната, во центарот на градот, на плоштад Македонија, воочлива и лесно пристапна, место на кое можете да ги најдете светските брендови како незаменливиот и единствен TOM FORD, но и најголемиот избор на Niche брендови во Македонија и регионот, од кои ги издвојуваме: Amouage, Bond NO.9, Escentric Molecules, Houbigant, Nasomatto и други, како и докажаните брендови: Estee Lauder, Clinique, Trussardi, Burberry, Bulgari, Versace…

Новитет кој што може да се најде единствено во Anabella Мериот е легендарната козметика La Mer.

Една година исполнета со многу промоции и проекти на лускузните брендови застапени во Anabella, што е доказ за успехот во изминатите 365 дена.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.