Душица и Chupa Chups – нова енергична приказна

0

Секој ден со Душица и Chupa Chups е неверojатен, исполнет со многу позитивна енергија, мнооогу забава, насмевки, анегдоти и доживувања.

Денеска, наместо обична торбичка за играчки и лижавчиња, Душица се одлучи за торбичка со многу весели бои.

Фустанче од Fashion Group, сокни од La Dama и торбичка која што совршено одговара на комплетниот изглед.

Впрочем, секогаш кога Chupa Chups се присутни во приказната, не може да биде поинаку, секогаш има забава.

Душица носи своја Chupa Chups приказна, секогаш и секаде е присутна со насмевка.

Во Градски парк, на прошетка, на игра, на пикник…

Taa ќе ви каже дека познатиот уметник Салвадор Дали го насликал првото лого на Chupa Chups, ќе ви каже дека во 1994 година е направено најголемото Chupa Chups лижавче кое тежело 735 грама и било дадено на подарок на фудбалскиот клуб Барселона…

Дали сакате Душица низ игра да ви ја раскаже целата приказна?

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.