Дуото Сигма доаѓа на Д Фестивал

0

Покрај Роџер Санчез, Голди, Даб пистолс и Тој долс, уште една светска атракција е дел од изведувачите кои ќе ја предводат програмата на шестото издание на Д фестивал.

Од Англија, на Д фестивал во Дојран доаѓа хит дуото Сигма (Sigma), кое со самото појавување на сцената ги освои двете први места на британската листа на синглови со хитовите  „Rudeboy“, „Changing“.

Д Фестивал ќе се одржува од 15-ти до 17-ти јули.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.

Остави коментар