Дормео слави 15 години постоење! Среќен роденден Дормео!

0

Приказната за Дормео започнува пред 15 години. Од 2002-ра до денес Дормео прерасна во глобален бренд и вистински синоним за уживање во добар сон, секоја ноќ.

Кратка историја на Дормео
-Во 2002та година беше произведен првиот Дормео душек со пена.

-Во 2004/2005 беа произведени 28 производи од линијата за спални, вклучувајќи нови категории како: наддушеци, перници и додатоци и беше отворен првиот Дормео салон во Љубљана, Словенија.

-Во 2007 беа лансирани првите производи со Мемори пена и таа година портфолиото на Дормео беше збогатено со 67 производи.

-2011 Дормео ја лансираше Octaspring технологијата и лансираше и мебел. Продажбата на Дормео се прошири и низ другите континенти ( Северна и Јужна Америка, Азија)

-Оваа година 2017, повеќе од 8 милиони купувачи во ЕУ спијат на Дормео душеци и наддушеци, годишно се развиваат преку 100 производи присутни во повеќе од 40 земји ширум светот.

Постојаната грижа кон своите клиенти и постојаното воведување на нови иновативни решенија кои обезбедуваат поквалитетно живеење, го прават овој бренд препознатлив по тоа што е, „експерт за подобар сон“ и „експерт за секојдневното живеење“.

Приклучете се кон прославата на роденденот на Дормео.
Среќни 15 години Дормео!

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот