Дом: Фенг Шуи совети за зимски период

0

Во текот на зимскиот период повеќе време поминуваме во затворена просторија и потребна ни е топлина и чувство на удобност .

Според јазикот на Фенг Шуи она што треба да го направите во сезоната на студот е да ја избалансирате вашата околина со Фенг Шуи бои- елементи на оган.
zenski-magazin-enterijer-feng-shui-za-zimsku-sezonu-1 (9)
Оваа важна енергија може да ја постигнете на многу различни начини- декоративни предмети, нови елементи на гарнитура, перници, Фенг Шуи уметнички слики, бои на ѕид итн. Бидете креативни и забавувајте се со светли бои.
zenski-magazin-enterijer-feng-shui-za-zimsku-sezonu-1 (1)Кога го уредувате и подготвувате вашиот дом за зимскиот студ, користете ги правилата на Фенг Шуи за да создадете добра енергија. На вашето тело сега му е потребна повеќе топлина, а домот треба токму тоа и да го нуди.
zenski-magazin-enterijer-feng-shui-za-zimsku-sezonu-1 (12)
Одберете ги најубавите Фенг Шуи бои што одговараат на вашите потреби и созадете моментална толина во вашиот простор. Едноставни промени може да бидат теписите во просторијата, удобни перничиња, шарени и топли прекривки. Може да купите различни нијанси на лампи, нови свеќници кои инстантно ќе ја рашират Фенг Шуи енергијата во вашето тело и ќе создадат топлина.
zenski-magazin-enterijer-feng-shui-za-zimsku-sezonu-1 (5)
Додадете елемнти на оган и земја во кујната и во вашата спална соба, овие две места се важни бидејќи поголемото време од зимската сезона го поминувате токму тука.
zenski-magazin-enterijer-feng-shui-za-zimsku-sezonu-1 (6)

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.