Долна облека за жени: Како се менувала во последните 100 години

0

Видеото кое ќе го погледнете покажува како се менувала долната облека во последните 100 години. Почнува од 1925 година кога жените се речиси покриени, иако се работи за облека под облеката.
Со текот на годините се ‘скратува’ и намалува за да стигне изгледот до тоа што е денес.


При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.