'RONALDO – THE MOVIE' ДОКУМЕНТАРЕН ФИЛМ ЗА ФУДБАЛСКАТА ЛЕГЕНДА (ВИДЕО)

0

Новиот документарец за Cristiano Ronaldo ќе ја доживее својата премиера во ноември во Лондон.

Филмот е снимен во текот на 14 месеци, следејќи го фудбалерот во неговото освојување на Шампионската Лига. Ѕвездата на Real Madrid вели дека ова е шанса неговите обожаватели да го запознаат пообјективно. Трејлерот го прикажува Ronaldo како грижлив и посветен татко, а ја покажува и неговата игра на терен.

313642-cristiano-ronaldo-son
30-годишниот фудбалер дозволи цела филмска екипа да му ги следи приватниот и јавниот живот во текот на 14 месеци, изработувајќи документарен филм кој ќе биде прикажан низ целиот свет.
ronaldo-son


Овој документарец е снимен од авторите на исто толку импресивни животни стории, како што се ‘Senna’ и ‘Amy’, филмот за животот на Amy Winehouse.

AmyFilmPoster