Добредојдовте во светот на Halloween!

0

Halloween не е само парфем. Тоа е бренд која носи магија, мистерија и младешки дух.

Тоа е порта кон светот на селективните парфеми кој ги задоволува различните потреби и вкусови. Секој мирис, без оглед на личноста, ја дели истата филозофија кон мирисите: тој е долготраен и интензивен со многу карактеристична и препознатлива мирисна нота.

Секој парфем црпи инспирација од исто место – од соништата. Виолетовата е боја на Halloween, тоа е бојата на мистеријата и магијата.

Halloween e динамичен бренд, со страст за откривање на нови искуства, надминувајќи ги работите кои ги чувстуваме со петте сетила.

Halloween е сосема нов универзум кој ги поврзува нашите светови.

Halloween е ветување кое ги надминува постоечките брендови.

Суштината на брендот е пат кој не носи далеку од реалноста. Добредојдовте во светот на магијата и мистеријата. Добредојдовте во светот на Halloween!

Halloween – мирисот на заводливите и волшебни жени. Магијата на парфемот еликсир.

Тој ја покажува нејзината магична страна, тајната која ја носи со себе. Жената е во исто време е невина и заводлива благодарение на состојките кои ја создаваат: темјанушка, зелен лимон, банана, магнолија, крин, ванила, тубероза, сандаловина и темјан.

Halloween Man е допадлив и привлечен машки мирис. Мирис за човек кое е подготвен да го види светот на поинаков начин. Мек, деликатен, прашкаст, мирис кој ќе направи да се чувствувате толку добро, парфем кој дава можност да видите како е да се биде во „друга кожа“, сензуален и дифузен ефект – за упорни мажи.

Halloween Man е коктел мартини со јаболко, листови од темјанушка, мандарина, босилек, ѓумбир, цимет, лаванда, цвет од портокал од Тунис и килибар.

Целата линија е достапна во сите подобро снабдени парфимерии во Македонија.

Дали сте подготвени за новата Halloween магија?

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.