Dior Cruise Show – видете кој се беше присутен во првите редови

0

Колекцијата која вчера беше презентирана во Бленхеим Палатата во Лондон е  дело на Lucie Meier Serge Ruffieux, креативниот тим на Диор.

Инспирацијата е од облеката на високото друштво во поствоениот период, но и од карактерот кој го носел тоа време – немирот и страста, желбата постојано да се патува, да се откриваат нови работи.

Погледенете кој од познатите имиња седеше во првите редови на ревијата.

EMMA ROBERTS

gettyimages-536139054_master

ARIZONA MUSE

gettyimages-536139056_master

KIERNAN SHIPKA

gettyimages-536138062_master

OLGA KURYLENKO

gettyimages-536137642_master

STELLA TENNANT

gettyimages-536137620_master

BIANCA JAGGER

gettyimages-536137570_master

RILEY KEOUGH

gettyimages-536055262_master

ALEXA CHUNG

gettyimages-536055236_master

ELIZABETH OLSEN

gettyimages-536055228_master

AMALIE GASSMANN

gettyimages-536039040_master

JUNO TEMPLE

gettyimages-536039520_master

KATE BECKINSALE

gettyimages-536054742_master

KATE BECKINSALE, THE WEEKND

gettyimages-536054872_master

GEMMA ARTERTON

gettyimages-536054896_master

KATE MARA

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот